Televizyoncular Takipte

 

Fatih ALTAYLI İle TV Haber Programı

 

Ben önceden televizyona çıkmak istemedim, bana showmanlik yapıyor demelerini istemediğim için gelen tekliflere sıcak bakmadım. Ciddi bir program sunucusu olduğu için Fatih Altaylı’nın davetini kabul ettim. Hatta arkadaşlarım Altaylı’nın programına çıkma, o konuklarını sorularıyla fazla sıkıştırır dediler. “Tamam, o zaman, beni tam anlamıyla sıkıştırsın ki vatandaş ta ikna olsun. Normal, sıradan bir programa çıksaydım vatandaş derdi ki; ben olsaydım şu soruyu sorardım, bu soruyu sorardım.” Ve Fatih Altaylı’nın tüm sorularına cevap verdim.

 

depremibilenadam-TV-Programlari-Fatih-ALTAYLI-730X340-2

 

Programa çıkmadan bir gün önce bir deprem uyarısı almıştım ve bunu Kanal D Haber Müdürü Bülent Bey’e mesaj geçmiştim. Bulgaristan’da deprem olacak diye. Programa çıkmadan önce verdiğim koordinatlarda 5.9 şiddetinde deprem oldu.

 

Altaylı bana sordu “Evet Mercanlı, sismografları geçtin, tüm medya senden bahsediyor. DEPREMİ BİLEN ADAM diye. En son hangi depremleri bildin. Mesela geçen gün Afyon da deprem oldu. Onu bildin mi?” Ben de “Evet, Afyon depremini bildim.”, isim vererek yetkilileri birkaç kez de uyardım dedim.

 

Ve o anda televizyonda canlı yayında yayını aramaları için alt yazı geçti. Kimse aramadı. Altaylı bana “Peki, depremden sonra seni aradılar mı?” diye sordu. Evet dedim. “Peki, sana ne cevap verdiler?” Ben de bana verilen cevabın; “Sen Afyon dedin, ama Afyon Çay diyemedin.” Dediklerini söyledim. Altaylı, bu sefer “Boş ver onları sen, onlar düşünsünler.”

 

“Başka son hangi depremleri bildin?” Ben de mesajını çektiğim ve stüdyoya çıkmadan iki saat önce Bulgaristan’da olan 5.9 luk depremi bildiğimi söyledim. Altaylı şaşkın bir vaziyette “Bulgaristan’da deprem mi oldu?” diye oradakilere sordu. “Evet” cevabını alınca onu kime bildirdin dedi. Ben de “Kanal D Haber Müdürü Bülent Bey’e batı orta derece, diye mesaj çektim. Mesajlarımda saklı.” dedim. Altaylı bana “Sen ne diyorsun? Sen kimsin? Nerede oturuyorsun? Bundan sonra sen evde, ben evde.” dedi ve gülüştük.

 

Ciddi programlar yaptığı için Kanal 7 de Ahmet Hakan Coşkun’un programına da çıktım. Çıkma sebebimde şuydu, ben bütün depremleri biliyorum, fakat bilgilerimi herkesle paylaşamıyorum. Ben depremi biliyorum diye çıkarsam kimse bana inanmaz, en azından medyada çıkar tezlerimi kanıtlarsam günü geldiğinde beni biraz ciddiye alırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir