Kimileri Alay Ediyordu

 

Japonya’daki Depremi Bildim

 

Vücudumdaki titreşimlerin depremler ile ilgili olduğunu keşfettikten sonra, bu olayı aylarca sakladım. Çünkü etrafımdaki en yakınlarım dahi inanmayacaktı, yanlış anlaşılır, psikolojik problemleri mi var düşünürler diye sakladım. Daha önceleri bu rahatsızlığımdan dolayı tedavi amaçlı görüştüğüm Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden profesör bir arkadaşıma bu konuyu açmıştım.

 

Aynı günlerde Japonya ve Afganistan’da olan büyük depremlerden önce hocayı arayarak, “Hocam, inanmayacaksın ama benim bu elektriklenmeler deprem belirtisi, şimdi ise Uzak Doğudan büyük bir deprem alıyorum. Bu konuyu İngilizceniz iyi olduğu için Japonya’daki deprem araştırma merkezine e-mail göndermeni istiyorum.” dedim. “Hayır, boş ver böyle şeyleri. Bunun mantıksal bir açıklaması yok, seninle dalga geçerler.” dedi. “Hocam, sen benim adıma bir yaz bakalım ne olacak.” dedim. Mesajı yazdı gönderdi.

 

Ertesi günü beni aradı. Yazmış olduğu e-maile gelen cevabı bana okumak istediğini söyledi. “Sana gelen cevapta aynen şu yazıyor; siz ciddi bir rahatsızlık geçiriyorsunuz gidin bir doktora görünün.” dedi. “Bana e-mail yazdırdın, şimdi hanım başımda bana gülüyor, benimle dalga geçiyor.” dedi. “Hocam, bekleyelim görelim, bakalım neler olacak.”. İki gün sonra Japonya’da ve Afganistan’da 8 bin kişini öldüğü depremler oldu. “Hocam, şimdi bir e-mail atalım.” dedim. “ Gönderdim, ama bir cevap gelmedi.” dedi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir